خانه عطر فرانسوی و لاکژری Lancôme ( تلفظ فارسی : لانکوم ) در سال ۱۹۳۵ توسط Armand Petitjean یکی ‌از کارکنان سابق کارخانه عطرسازی Coty افتتاح شد .

نام کمپانی از قلعه قدیمی واقع در پاریس به نام Le Château de Lancosme و نماد گل رز این برند از گل های اطراف این قلعه الهام گرفته شده است .

آقای Armand Petitjean در روز سی ام ماه می سال ۱۸۸۴ در شهر کوچک Saint-Loup-sur-Semiuse در شرق فرانسه بدنیا آمد و در ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۹ از دنیا رفت .

او کمپانی Lancôme را در ابتدا با هدف تولید عطر افتتاح کرد و همان در آغاز کار از ۵ نوع عطر مختلف در نمایشگاه جهانی در شهر بروکسل بلژیک رونمایی کرد . 


این شرکت در ادامه محصولات خود را با تولید محصولات بهداشتی ، آرایشی و مراقبت از پوست برای مردان‌و زنان گسترش داد .

کمپانی Lancôme در سال ۱۹۶۴ توسط کمپانی بزرگ L’Oreal خریداری شد و‌ از آن زمان تاکنون زیر نظر این کمپانی فعالیت میکند . 

اولین عطرهایی که توسط این کمپانی در سال ۱۹۳۵ تولید و رونمایی شدند Tendre Nuit ، Bocages ، Conquete ، Kypre و Tropiques نام داشتند .


کمپانی Lancôme همواره با برترین چهره ها و عکاسان دنیای مد و تبلیغات همکاری داشته است . در این رابطه میتوان به ۱۴ سال همکاری با Isabella Rossellini و‌ پس از او‌ همکاری با دختر او‌ Elettra Rossellini Wiedemann و‌ یا همکاری با Emma Watson و‌ چندین نفر دیگر اشاره کرد .

کمپانی پرافتخار Lancome از سال ۱۹35 تا 2020 تعداد 147 مدل مختلف عطر تولید و ارائه کرده است که ناگفته پیداست در طراحی این عطرها بهترین و خبره ترین عطرسازان جهان نقش داشته اند .


مشاهده محصولات لانکوم


  • نویسنده : atranadmin
  • منتشر شده در : بیوگرافی
  • تاریخ ایجاد : 2020-10-02
  • بازدید: 1309720
  • نظر : 0

ارسال نظر

123
111