چند ماهیگیر خوش شانس یمنی پس از یافتن لاشه یک نهنگ عنبر یک شبه میلیونر شدند

چند ماهیگیر خوش شانس یمنی پس از یافتن لاشه یک نهنگ عنبر که در بدنش حاوی ماده عنبر بود یک شبه میلیونر شدند.


نهنگ عنبر یا شاه نهنگ بزرگ ترین نهنگ دندان دار است. نهنگ های عنبر در تمام اقیانوس ها زندگی می کنند. غالباً رنگ آن ها سیاه مایل به قهوه ای یا خاکستری تیره است که سر بزرگ نهنگ های عنبر تقریباً یک سوم طول بدن را تشکیل می دهد. اما شهرت این شاه نهنگ به خاطر ماده عجیب و منحصر به فردی است که تولید می کند؛ یعنی عنبر.


عنبر با نام تجاری Ambergris ماده ای است که توسط دستگاه گوارش نهنگ عنبر تولید می شود تا بدن او را در زمان ورود اجسام تیز و سخت به دهان محافظت کند. این ماده به صورت استفراغ از دهان نهنگ و یا از مخرج او خارج می شود که پس از خروج ماده ای نرم، قهوه ای رنگ با بوی شدید مدفوع محسوب می شود، اما این ماده به مرور زمان و طی سال ها در آب دریا تغییر رنگ می دهد و تبدیل به جسمی سخت و خاکستری رنگ با رایحه ای عجیب و در عین حال شیرین می شود.تصویر میزان آخرین یافته های Ambergris در جهان و قیمت آنها


به گفته محمد عبده یکی از این ماهیگیران در عدن آن ها لاشه این نهنگ را روز شنبه در حدود ۳۰ کیلومتری خلیج عدن مشاهده کردند. وی گفت: من و سه نفر از همکارانم یک نهنگ مرده بزرگ پیدا کردیم. نهنگ بسیار بزرگ بود و با کمک دیگر ماهیگیران آن را به ساحل منتقل کردیم.


پس از انتقال به ساحل این ماهیگیران شکم نهنگ را شکافته و عنبر را از آن استخراج کرده اند. به گفته یکی از ماهیگیران وزن عنبر ۱۲۷ کیلوگرم بوده است.


او گفت بسیاری از تجار از کشور های حوزه خلیج فارس با ما تماس گرفته و پیشنهاد خرید آن را داده اند. یکی از تجار نیز حاضر است به ازای هر کیلو عنبر ۱۲ هزار دلار پرداخت کند.


چند مرد مسلح در خانه ای که این ماده خوشبو در آن قرار دارد محافظت می کنند. ماهیگیران می خواهند هر چه زودتر این ماده ارزشمند را به فروش برسانند چرا که هرچه زمان طولانی تر شود اوضاع آنان هم چالش برانگیزتر خواهد شد.


چگونگی تقسیم پول حاصل از فروش عنبر نیز از دیگر اختلافاتی است که این ماهیگیران دارند.


این عنبر در نهایت به قیمت 1/5 میلیون دلار بفروش رفت .
مشاهده عطرهای دارای عنبر سائل
  • نویسنده : atranadmin
  • منتشر شده در : اخبار دنیای مد
  • تاریخ ایجاد : 2021-06-04
  • بازدید: 5412580
  • نظر : 4

نظرات

نویسنده نظر
تاریخ ارسال 2021-06-06 19:24:07 ارسال توسط oQnLlRUNjJ ارسال نظر
بی اغراق حرفه ای ترین فروشگاه ایران شما هستید همه چیز از طراحی تا کاربرد و خرید و ارسال و تحویل و قیمت و محصولات اورجینال ، ازتون تشکر میکنم بابت اینکه هستید بابت این آرامشی که به ما در خرید عطر هدیه دادید امیدوارم سالهای سال بدرخشید
نویسنده نظر
تاریخ ارسال 2021-06-06 19:24:07 ارسال توسط eizRaMDkspJPTCEF ارسال نظر
بی اغراق حرفه ای ترین فروشگاه ایران شما هستید همه چیز از طراحی تا کاربرد و خرید و ارسال و تحویل و قیمت و محصولات اورجینال ، ازتون تشکر میکنم بابت اینکه هستید بابت این آرامشی که به ما در خرید عطر هدیه دادید امیدوارم سالهای سال بدرخشید
نویسنده نظر
تاریخ ارسال 2021-06-04 16:58:21 ارسال توسط میلاد ملک فرسا ارسال نظر
خیلی جالب بود بیشتر از این اخبار بذارید
نویسنده نظر
تاریخ ارسال 2021-06-04 16:37:29 ارسال توسط شیما منصوری ارسال نظر
واقعا چقدر خوش شانس خدابده شانس

ارسال نظر

111
123