خانه عطر CREED تنها كمپاني دودماني و خانوادگي ، پدر به پسري جهان ميباشد كه در سال ١٧٦٠ در لندن با هدف ارائه و طراحي عطر به خانواده هاي سلطنتي و مردم فهيم تاسيس شد و به مدت ٢٥9 سال است كه فعاليت خود را در بالاترين سطح زندگي لوكس Luxury Lifestyle ادامه ميدهد .

امروز CREED توسط نسل ششم آن Olivier Creed كه خالق برخي از محبوب ترين آثار CREED است در كنار همكاري پسرش Erwin Creed سي و شش ساله كه نسل هفتم اين كمپاني بشمار ميرود و آماده اداره كردن CREED ميشود ، اداره ميشود .
كمپاني سلطنتي CREED توسط James Henry Creed در سال ١٧٦٠ در لندن تاسيس شد و اولين عطر سلطنتي آن كه رايحه چرم انگليسي داشت براي شاه جورج سوم در سال ١٧٨١ طراحي و ارائه شد .


در سال ١٨٥٤ به درخواست مشتري پر و پا قرص خود ملكه اوژني فرانسه به پاريس نقل مكان كرد و عطر Jasmine Imperatrice Eugenie را كه امروز هم هنوز توليد ميشود را براي ملكه طراحي كرد .
همينطور CREED براي شوهر ملكه يعني ناپلئون سوم نيز عطر طراحي ميكرد .
ديگر مشتريان سلطنتي CREED امپراتور فرانتس يوزف امپراتور اتريش و مجارستان و همسر شيك و Stylish خود ملكه اليزابت سيسي ، نيكلاس تزار دوم روسيه در سال ١٨٨٥ ، ملكه ويكتوريا ، ملكه فقيد بريتانياي كبير بوده اند كه CREED بعنوان طراح اختصاصي آنان به ايشان خدمت ميكرد .طراح CREED براي عظمت ملكه ويكتوريا عطر Fleurs de Bulgarie را طراحي كرد كه اين عطر هم امروز توليد ميشود .
عطري كه از رايحه گل رز گرفته شده بود و نشان دهنده شأن و عظمت ملكه بود .
در قرن بيستم هم از مشتريان CREED ميتوان دوك اعظم و دوشس وينروز را نام برد كه پس از آن ها سياستمداران بسياري نيز از مشتريان طراحي هاي CREED شدند . سر وينستن چرچيل و جان اف كندي را از جمله اين مشتريان ميتوان نام برد .
در سال ١٩٥٦ CREED براي عروسي گريس كِلِي به دستور نامزدش شاهزاده موناكو رايحه اي جديد را با نام Fleurrisimo ارائه كرد و شروع يك رابطه بلند مدت هاليوودي با يكي از طراحي هاي CREED جشن گرفته شد .
در اواخر قرن بيستم و اوايل قرن بيست و يك Olivier Creed چندين گنجينه از محبوب ترين رايحه هاي CREED را ارائه كرد كه از جمله آنها ميتوان به عطر هاي Green Irish Tweed ، Millesime Imperial ، Silver Mountain Water ، Spring Flower ، Himalaya و Original Vetiver اشاره كرد .
اين عطرها غالباً با همكاري Erwin Creed جوان طراحي شده اند .


در سال ٢٠٠٥ CREED رايحه Love in White را براي دو بانوي اول ايالات متحده رونمايي كرد ، رايحه اي كه از آن به نام رايحه كاخ سفيد ياد ميشود و و توسط Laura Bush و Michelle Obama مورد استفاده قرار گرفته و تشكر خانم Obama را در مجله واشنگتن پست در پي داشته است .
در سال ٢٠٠٦ نيز كيت ميدلتون اولين بطري Royal Ceylan از CREED را كه عطر بوي چوب صندل هندي را ميداد دريافت كرد .
در سال ٢٠٠٧ از CREED Virgin Island Waters رونمايي شد ، رايحه كه ٤ ستاره از ٥ ستاره نيويورك تايمز را از آن خود كرد . سال ٢٠٠٧ Love in Black و سال ٢٠٠٩ Acqua Fiorentina را ارائه كرد .
در سال ٢٠١٠ همزمان با افتتاح فروشگاه CREED در مديسون نيويورك و همكاري نيويورك تايمز همزمان با رايحه مسحور كننده Aventus ٢٥٠ سالگي خود را جشن گرفت .
در سال ٢٠١١ عطر Royal Oud را ارائه داد و اين اواخر در سال ٢٠١٦ از عطر جديد خود با نام Aventus for Her براي زنان رونمايي كرد .از سال 1781 تا 2021 کرید ارائه دهنده 89 عطر مختلف بوده و همچنين خانه عطر CREED يكي از توليدكنندگان قديمي عطر در جهان ميباشد .

نسل اول و پنجم James Henry ،
نسل دو ، سوم و چهارم Henry ، 
نسل ششم Olivier و نسل هفتم اين كمپاني Erwin CREED نام دارند .


مشاهده محصولات کرید


  • نویسنده : atranadmin
  • منتشر شده در : بیوگرافی
  • تاریخ ایجاد : 2021-07-09
  • بازدید: 1765666
  • نظر : 0

ارسال نظر

123
111