خانه مد لوكس بريتانيايي بربری در سال ١٨٥٦ توسط توماس بربری در لندن شروع بكار كرد

كت هاي مردانه طراحي شده توسط توماس در ابتدا براي سربازان انگليسي جنگ جهاني اول بكار رفت . براني هايي كه به اصطلاح Trench Coats ناميده ميشوند و پارچه چهارخانه معروف بربری در آستر آنها استفاده شده است .

اين كت ها در آن زمان با پارچه انحصاري برند بربری بنام Gabardine دوخته ميشدند ، پارچه اي كه بدليل منافذي كه داشت قابليت رد شدن هوا و به اصطلاح تنفس كردن داشت و البته جداي از اين مورد كاملاً ضد آب بود .

براي چند دهه پس از جنگ جهاني اول كت هاي متمايز بربری بخشي از فرهنگ بريتانيايي مردم انگلستان شده بود تا جايي كه ملكه اليزابت دوم و شاهزاده ولز هم از اين كت ها استفاده كردند .


آقاي توماس بربری ٣٥ سال پس از پايان يافتن جنگ جهاني اول بالاخره در سال ١٨٩١ اولين فروشگاه ( غرفه ) خود را در Haymarket لندن افتتاح كرد .

يك خانه مد مستقل ، خانوادگي و كوچك تا سال ١٩٥٥ كه مجدداً مجوز فعاليت خود را دريافت كرد و پس از آن زمان زيادي نگذشت كه بازيگران برجسته ، رهبران جهان ، نوازندگان مشهور و ورزشكاران نامي نيز از اين كت ها استفاده ميكردند .


كت هاي Trench كمپاني بربری براي ١٠٠ سال فقط در دو رنگ Khaki (رنگ گرد و غبار مانند كرم) و مشكي براي مردان عرضه شدند و از سال ٢٠١٥ دو رنگ ديگر قرمز و سفيد و عسلي براي دنان و مردان توليد شدند .

خانه مد لوكس Burberry عمده فعاليتش را بر طراحي و توليد كت هاي Trench ، لباسهاي معروف به Ready-To-Wear (كه قبلاً در عطران بطور كامل توضيح داده شده است) و لوازم جانبي و زيورآلات ، عطرها ، عينك آفتابي و لوازم آرايش معطوف كرده است .

آقاي Christopher Bailey از سال ٢٠١٤ بعنوان مديرعامل و طراح خلاق اين برند معرفي شده است .


كسي كه توانست فقط يكسال بعد بربری را در رنكينگ جهاني جزء ١٠٠ برند برتر جهان با شماره ٧٣ و جايگاهي بالاتر از رالف لورن و هوگو باس جاي دهد .

پارچه پشمي و ابريشمي چهارخانه مختص بربری همچون امضاي منحصر بفردي تبديل به شناسنامه كاري بربری شده است كه امروزه ركورددار بيشترين الگوي توليد محصولات كپي (تقلبي) در جهان شناخته ميشود .

طرحي كه روي بطري جعبه بيشتر عطرهاي اين كمپاني نيز به طرق مختلف ديده ميشود . اولين عطر خانه مد بربری در سال ١٩٨١ با نام Burberry For Men و جديدترين آن در سال 2019 توليد شده است .

اين سالها براي بربری كافي بود تا بتواند 81 عطر مختلف مردانه و زنانه توليد و ارائه كند .مشاهده محصولات بربری


  • نویسنده : admin
  • منتشر شده در : بیوگرافی
  • تاریخ ایجاد : 2019-09-13
  • بازدید: 995436
  • نظر : 0

ارسال نظر

123
123